تولید ۸۰ درصدی ذرت بذری کشور در پارس‌آباد

6 هزار تن ذرت از مزارع پارس آباد برداشت می‌شود
آبان ۳۰, ۱۳۹۴
افتتاح سایت بلال خشک کنی
آذر ۴, ۱۳۹۴
نمایش همه

تولید ۸۰ درصدی ذرت بذری کشور در پارس‌آباد

به گفته فرماندار پارس آباد ۸۰ درصد ذرت بذری کشور در پارس‌آباد تولید می‌شود و علاوه بر این منطقه ذرت بذری در استان‌های کرمان، خراسان و گلستان نیز تولید و استحصال می‌شود.

ذرتساوالان خبر: مهدی احمدی در جریان بازدید از روند تولید و استحصال ذرت بذری به عنوان یک محصول استراتژیک در پارس‌ آباد اظهار کرد: عملیات برداشت این محصول در منطقه پارس‌‌آباد به اتمام رسیده و امسال با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی و خاک حاصلخیز مغان بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ هکتار از اراضی پارس‌آباد به زیر کشت این محصول رفته است.

وی با بیان اینکه کشت، عمل‌آوری و برداشت این محصول با نظارت و حساسیت‌های خاص در منطقه انجام شده و شرایط متفاوتی را شاهد هستیم، گفت: ۸۰ درصد ذرت بذری کشور در پارس‌آباد تولید می‌شود و علاوه بر این منطقه ذرت بذری در استان‌های کرمان، خراسان و گلستان نیز تولید و استحصال می‌شود.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد ادامه داد: کیفیت تولید ذرت بذری در استان اردبیل بالاتر از استانداردهای تعریف شده است به طوری که یک توانمندی خوبی را در تولید و عمل‌آوری این محصول شاهد هستیم.

احمدی حساسیت‌ها و نظارت‌های مستمر بر تولید و عرضه این محصول را به بازارهای داخلی و حتی خارجی بیان کرد و افزود: برندی که ما در تولید بذر ذرت داریم یک برند قابل قبول و با کیفیت است که قطعا در همه کشور ذرت بذری را با همین برند شناخته و خریداری می‌کنند.

این مسئول عنوان کرد: تمام عملیات کشت این محصول با نظارت کارشناسان، تکنسین‌ها و متخصصان جهادکشاورزی انجام می‌شود و تلاشمان بر این است تا در بهترین شرایط عملیات کشت و زرع به انجام برسد.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد حمایت از تولیدکنندگان و زارعان این محصول استراتژیک را بیان کرد و ادامه داد: در سال زراعی جدید زارعان برای کشت این محصول باید با همراهی و همکاری سازمان جهاد کشاورزی و متخصصان امر اقدامات به موقعی را انجام دهند.

احمدی در پایان سخنان خود جایگاه شهرستان پارس‌آباد را در تولید بذر مورد نیاز و همچنین زمینه‌سازی برای صادرات مناسب آن بیان کرد و گفت: انتظار می‌رود در این حرکت بتوانیم اهداف و برنامه‌ریزی‌های اصلی‌مان را جامه عمل بپوشانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *